Kupno „używki”

Łowy na okazje
Nie ulega wątpliwości, ze każdy ich szuka. Samochód ma byc używany, ale nie bardzo, sprawny i do tego tani. Badania przeprowadzone przez TNS Polska pokazują, ze niska cena auta jest decydująca dla 46 proc. z nas. Jeśli wiec widzimy ogłoszenie o sprzedażny świetnego pojazdu w niskiej cenie, zapytajmy czemu właściciel pozbywa sie samochodu za tak małe pieniądze? Często, niestety, chodzi o ukryta wadę, i to solidna, dobrze zamaskowana „zrobieniem” auta. Koniecznie sprawdźmy taki wóz w warsztacie, zanim go kupimy.
„Szwagier” jako ekspert
Ten „szwagier” to postać umowna, równie dobrze moze nim byc ktokolwiek znajomy, kto kupił juz parę samochodów wiec „sie zna”. Tymczasem planując zakup samochodu, musimy zasięgnąć opinii prawdziwego fachowca, np. chłopaków ze skupu samochodów Autoskup040.pl
Bez jazdy próbnej
Badania TNS Polska pokazują, ze az 54 proc. z nas kupuje samochód bez wykonania jazdy próbnej. To bardzo poważny blad. Minimalny czas zapoznawania sie z pojazdem nie powinien być krótszy niz pól godziny. Posłuchajmy silnika, sprawdźmy, jak działa skrzynia biegów, jak zachowuje sie zawieszenie, kiedy z gładkiego asfaltu zjedziemy na droge bardziej wyboista.
Książka serwisowa nieważna
Tylko 37 proc. z nas, kupując używane auto, przegląda jego ksiazke serwisowa. Tymczasem z książki serwisowej dowiemy sie nie tylko, na jakie dolegliwości cierpiał wybrany przez nas pojazd, lecz takze przez jakich „doktorów” byl leczony – czy były to np. serwisy autoryzowane. Dowiemy sie tez, czy właściciel dbal o samochód, czy tylko wlewał do niego paliwo i jeździł. Wystarczy spojrzec na rytm okresowych przeglądów. Uwaga: brak książki serwisowej to dla nas sygnał, zeby uważać i zastanowić sie, czy nie poszukać innego pojazdu.
Kradziony? Niemożliwe?
Sprzedający wygląda na uczciwego, ale jeśli auto jest kradzione, to grożą nam poważne konsekwencje. Nie tylko stracimy auto, może też się zdarzyć, że prokurator postawi nam zarzut paserstwa.
Najważniejszy mały przebieg
To zadziwiające, jak łatwo dajemy się nabrać na oferty samochodów z małym przebiegiem. Historia o starszej pani, która jeździła samochodem tylko z garażu do sklepu, więc 12-letnie auto ma tylko 22 tys. km na liczniku, może być prawdziwa, ale zdarza się to niezwykle rzadko.
Najczęstszy błąd przy zakupie używanego samochodu to kupowanie samochodu bez sprawdzenia. Czasem trudno uwierzyć w rozmiary ludzkiej naiwności. Tymczasem zakup samochodu to sprawa poważna i zwykle związana z dużymi wydatkami. Nie kupujmy samochodu bez dokładnego obejrzenia. Nie wpłacajmy zaliczek przed podpisaniem umowy.
Jeżeli zaś chcecie szybko i bezpiecznie sprzedać swój samochód, zapraszamy do skorzystania z usług mobilnego skupu samochodów – zapraszamy na Autoskup040.pl
This entry was posted in części samochodowe, kupno i sprzedaż samochodu, porady, recenzje and tagged , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>